Programok - Élmények - Városom
Országos Nyitóoldal / Budapest / Programok / Koncert / Tér-Zene a Kossuth téren: Kollmann Gábor Band
Kossuth Lajos tér 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér
2020. júliustól szeptemberig rendhagyó zenei programra várunk minden érdeklődőt a Kossuth térre.
A Tér - Zene elnevezésű zenei rendezvényen különböző zenekarok adnak ingyenes koncertet Budapest történelmi helyszínén, a Kossuth téren.
A zenei sokszínűség jegyében minden alkalom során változatos stílusú zenei programok hallhatók (klasszikus zene, swing, rézfúvósok, jazz, akusztikus könnyűzene, honvéd katonazene), a fellépők széles repertoárt mutatnak be, így a közönség hétről hétre új, igényes művekkel ismerkedhet meg.
A következő koncert időpontja és helyszíne: 2020. augusztus 27. csütörtök, 17:00 óra, Kossuth tér (Országház főbejárat előtti terület).
A koncerten aSolas rézfúvós együttesad 60 perces műsort.
A zenei társulás 2017-ben jött létre A Budapesti Filharmóniai Társaság és a Magyar Állami Operaház zenekarának művészeiből, valamint pályakezdő fiatal művészekből, önálló szólistákból.
A zenei formáció sajátossága: sárga- és vörösréz szemüvegen keresztül mutatja be, hogyan gondolja újra a magyar és az egyetemes zenekultúra remekműveit.
A koncerten Winkler Balázs, Király Tibor Péter trombitaművész és Tóth Gábor kürtművész, a Magyar Állami Operaház zenekarának szólistái, valamint a Fischer Annie ösztöndíjas Király Boldizsár harsonaművész, valamint tubán ifj. Bazsinka József működik közre.
„Kevesen tudják, hogy ha a rézfúvós kvintett hangszereit „kihajtogatnánk”, közel 20 méternyi réz csövet kapnánk, ami már valóban túl közeli hangzást nyújtana. Szerencsére elődeink a „csőrendszer” feltekerése mellett döntöttek, így senkinek sem esik majd bántódása, sőt a hideg fém így szívet melengető muzsikára is alkalmassá vált.
Grieg, Verdi és J. Strauss művei csendülnek fel a koncerten, de érdekességként elhangzik Winkler Balázs, az együttes trombitásának darabja is.”
A műsor:
G. Farnaby – Szvit
G. Gershwin – Prelüdök
E. Grieg – Szvit
G. Verdi – Machbeth balettzene
Winkler Balázs: Töredékek szvit
Triccs Traccs polka
Közreműködők:
Király Tibor, Winkler Balázs - trombita
Tóth Gábor - kürt
Király Boldizsár - harsona
Bazsinka József - tuba
Várunk minden érdeklődőt!
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned, ha nem vagy még regisztrált felhasználónk kattints ide
Rejtélyek Szobája
Fantasztikus szórakozás, mozijegy áron!
Több, mint egy órátok van arra, hogy különböz...
Budapest
Számtalan szabadidős lehetőség, családi-és gyermekprogramok, finom ételek, zamatos boro...
Festői környezetben várunk mindenkit - számtalan szabadidős lehetőséggel! Nálunk jól
Balaton
Orszaghazapartman
A 2015 ben teljesen felújított Orszaghaz Apartman a belváros szívében...
{b}Szobák, szolgáltatások{/b}
A Garibaldi Penthouse Budapest ízlésesen berendezett, barát...
Nador Apartman Budapest
Információk
Összes szobaszám: 2 db
Összes férőhely: 4 f...
Az Országház, a Néprajzi Múzeum és a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztér...
A magyarok Szent Koronája Európa egyik legkorábbi, máig teljességében megmaradt koronája...
A Néprajzi Múzeum Budapesten, az Országház épületével szemben található az V. kerület...
Cégünk 15 éve foglalkozik ruházati nagy- és kiskereskedelemmel. METROPOLIS Divatházak né...